Anna Dereszowska, Anita Sokołowska i Bartek Kasprzykowski to laureaci X edycji Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” wybrani przez internautów. Nagrodę Honorową Kapituły otrzymała Anja Rubik, a nagrodę specjalną Magazynu SHOW – partnera głównego Plebiscytu – Małgorzata Rozenek-Majdan. Została również przyznana Gwiazda Dobroczynności Forum Odpowiedzialnego Biznesu, która trafiła do Michała Szafrańskiego. Wręczenie nagród odbyło się 2 marca podczas X Jubileuszowego Balu Charytatywnego „Gwiazdy Dobroczynności” w Hotelu Sofitel Warsaw Victoria. Wydarzenie współprowadziły przedstawicielki trzech stacji telewizyjnych: Katarzyna Olubińska – TVN, Paulina Sykut-Jeżyna – Polsat, i Aleksandra Kostka – TVP2.

W tym roku SHOW – wieloletni partner główny Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” – nagrodził Małgorzatę Rozenek-Majdan, doceniając jej współpracę z kilkoma fundacjami: jest ambasadorką Wirtualnego Serca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kampanii Rak’n’Roll „Coś do nich mam” oraz Szlachetnej Paczki. Od lat aktywnie działa na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka, m.in. organizując warsztaty edukacyjne dla najmłodszych. Laureatka wspiera działalność organizacji siłą swego wizerunku wykorzystując ogromny zasięg własnych mediów społecznościowych. Głośno mówi  o metodzie  in vitro w Polsce – stała się w ten sposób nieformalną ambasadorką i symbolem prawa kobiet do bycia mamą przy wykorzystaniu tej metody. Wspiera jeden z warszawskich domów samotnej matki – zachęcając przy tym innych do nawet małych gestów dobroci i dzielenia się z bardziej potrzebującymi. Nie zapomina też o tych, którzy nie mają ludzkiego głosu, sama tworzy rodzinę dla trzech uroczych czworonogów i żarliwie nagłaśnia bulwersujące często sprawy pseudohodowli psów.

Gwiazda Dobroczynności Forum Odpowiedzialnego Biznesu trafiła w tym roku do Michała Szafrańskiego, który w 2015 roku podjął się długofalowego wspierania akcji dożywiania dzieci Pajacyk. Bloger i autor zadeklarował, że z każdego sprzedanego egzemplarza swojej książki przekaże Pajacykowi równowartość jednego posiłku, czyli cztery złote. W 2015 roku było to 10 tysięcy posiłków. W 2016 roku na konto programu trafiły pieniądze, które można było przeznaczyć na 34 184 posiłki. Cel na 2017 rok – ufundowanie 50 tysięcy posiłków – został przebity o 50 proc. i na koniec roku bloger i jego czytelnicy przekazali kwotę na 75 175 posiłków dla dzieci potrzebujących dożywiania.

więcej na:

http://www.gwiazdydobroczynnosci.pl

Back To Top